Jak to funguje?

 Jaká je hlavní myšlenka PUČMITO?

Hlavní myšlenkou je sdílení prakticky čehokoliv mezi přáteli, sousedy a lidmi v blízkém okolí Vašeho bydliště. Díky PUČMITO můžete ušetřit peníze, které byste utratily za pořízení věcí, které potřebujete jen několikrát v roce. V opačném případě, pokud máte něco co můžete zapůjčit, nebo využíváte jen občas, budete mít možnost získat dodatečný příjem v případě jejich zapůjčení.

Našim primárním cílem a posláním je úspora. Jestli je to úspora času, peněz ……… je už jen a jen na vás.

Tedy proto, aby nám portál fungoval „na plný plyn“ je potřeba věci nejenom:

  1. „si pučovat“
  2. vkládat věci k zapůjčení

Nenajdete - li u nás věci, které hledáte? Napište nám na info@pucmito.cz a my vám pomůžeme s hledáním.

 Co je možné na portále zapůjčit/vypůjčit?

Podívejme se na to z reálného života. Máte plnou garáž, sklep, úložné prostory? V nich věci, které využijete jen 14 dní v roce? Jste ochotni je „pučit“? Tak to jste na správném místě.

Tedy cokoliv co každý uživatel bude ochoten zapůjčit. Najdete zde věci od knih, ručního nářadí až po pracovní stroje a jeho příslušenství popřípadě i nemovitosti.

Jakou má zapůjčovatel záruku, že se mu půjčovaná věc vrátí v pořádku?

Náš portál poskytuje prostor pro inzerci nabízených věcí k výpůjčce. Rozhodnutí o výpůjčce uskutečňují inzerent a poptávající na základě vzájemné komunikace. Náš portál jim umožňuje vygenerovat smlouvu o výpůjčce a složené záloze (pokud je vyžadována).  Smlouva reflektuje občanský zákoník ČR a je aktualizována na základě změn v zákoníku.

 Jak je ošetřené, aby se zapůjčovaná věc vrátila? Nehrozí, že ji někdo odcizí?

Zapůjčovatel může požadovat zálohu ve výši, kterou si určí. V případě nevrácení je tedy krytý touto zálohou.

 Jak je půjčování ošetřeno právně?

Vzhledem k tomu, že pouze zprostředkováváme poptávku a nabídku neneseme odpovědnost za případné vady. Chceme podporovat a chránit naše uživatele. K tomu by měla sloužit možnost vyžadovat zálohu na výpujčku, popřípadě nabídneme připravené smluvní dokumenty a to v případě, že půjde o dražší věc či nemovitost.

 Je služba placená?

Základní služba je zdarma („Na zkoušku“) a umožňuje vložení až 3 produktů. Placený účet („Jedu naplno“) poskytujeme od 38 Kč měsíčně. V placené verzi má uživatel k dispozici slevy na propagaci svého zboží, může požadovat peníze za práci (v případě, že je ochoten věc zapůjčit pouze pod podmínkou, že ji bude obsluhovat a vykoná nutnou práci sám). Samozřejmostí je možnost vygenerovat smlouvu o výpůjčce a záloze.

 Jaká je cena účtu Jedu naplno?

Cena účtu začíná na 188 Pučmících za měsíc (což odpovídá přibližně 38 Kč), „Jedu naplno“ můžete objednat na 3, 6 nebo 12 měsíců.

 Čím se liší placený účet od verze zdarma?

  • Vyšší počet inzerátů – „Jedu naplno“ umožňuje vložit až 12 inzerátů
  • Možností vložení výpůjčky s cenou vyšší jak 500 Kč / den
  • Možností nabídnout k výpůjčce i svou práci
  • Možností vygenerovat smlouvy o výpůjčce a složené záloze
  • Nižší cena za propagaci svého zboží 

 Jak probíhá komunikace mezi zapůjčovatelem a vypůjčovatelem?

Komunikace probíhá v uzavřeném komunikačním systému. K výměně kontaktů dojde v případě potvrzení požadavku o výpůjčce ze strany zapůjčovatele. Další dohoda o výpůjčce již probíhá napřímo mezi zapůjčovatelem a vypůjčovatelem. Portál eviduje i veškeré pohyby o výpůjčkách, takže máte přehled o tom, kde a u koho se daná věc nachází.