Články

Kategorie
8.1.2018
Pučmito bojuje proti konzumu: od šroubováku po bagr
Jednoduché řešení nadbytku zboží v konzumní společnosti přináší projekt Pučmito. Myšlenka je prostá. Místo toho, abyste si kupovali stále nové věci, můžete zabrousit na web pucmito.cz a půjčit si je členů, kteří nechtějí hromadit věci v domě či bytě.
27.12.2017
Začala lyžařská sezóna
Tak nám opět začala zima a my jsme se s celou rodinnou vydaly na hory. Jelikož máme menší auto, tak jsme řešili jak to uděláme s lyžemi a snowboardy, které se nám do vozu již nevejdou. Tak jsme zapátrali na webech a narazili jsme na portály, které se zaměřují na půjčování věcí mezi lidmi.
15.10.2017
Renovace dveří
Koupili jsme starší dům a pustili jsme se do kompletní renovace. Když přišla řada na staré dveře a futra, tak jsem řešil jak je zbavit starého nátěru. Půjčil jsem si od známého pásovou brusku, ale nebylo to ono.
10.9.2017
Zkušenosti našich uživatelů
Vášnivou čtenářkou jsem snad od doby......
10.9.2017
Zkušenosti našich uživatelů
Moje 13letá dcera si chce všechno vyzkoušet. Prvotní nadšení ale stejně rychle vzápětí opadne.
10.9.2017
Zkušenosti našich uživatelů
Přijeli jsme na chalupu,kterou nám zapůjčil kamarád. Bohužel se mu rozbila jeho sekačka a tak jsme mu chtěli udělat radost posekaným trávníkem ....
10.9.2017
Zkušenosti našich uživatelů
Manželka nedávno vzpomínala, jak jsme za našich mladých let čundrovali a chodili na túry. Stan nebo širák, kytara, oheň a ještě další prostředky na zahřátí;)
23.8.2017
Sdílená ekonomika jde zase o krok dál - k půjčování věcí coby byznysu
Jezdí auty, která si pronajímají na operativní leasing. Bydlí v pronajatém bytě. Na dovolenou jezdí do chat a domů zapůjčených přes Airbnb. Hodně lidí z generace dnešních třicátníků už zkrátka netouží po vlastnictví. Sdílená ekonomika je jim vlastní. Teď nastupuje další úroveň, a to sdílené používání běžných věcí lidmi mezi sebou. Ale ne v rámci běžného zapůjčení mezi přáteli - půjde to přes internet.
26.7.2017
5 DŮVODŮ, PROČ POUŽÍVAT PUČMITO
Máme sousedy, přátele a spolupracovníky a každý z nás má zaručeně v garáži kus nářadí, který ve skutečnosti používá stěží jednou do roka. Vlastně to ani nemusí nutně být motorová pila nebo křovinořez, třeba se vám doma v knihovně povalují poutavé knihy, které by si bez pochyb s chutí přečetl i někdo další, a vás by stejně mrzelo je vyhodit. Všechny tyhle věci se už dnes dají bez potíží půjčit. Bez potíží proto, protože existuje Pučmito.