5 DŮVODŮ, PROČ POUŽÍVAT PUČMITO

26.7.2017

Máme sousedy, přátele a spolupracovníky a každý z nás má zaručeně v garáži kus nářadí, který ve skutečnosti používá stěží jednou do roka. Vlastně to ani nemusí nutně být motorová pila nebo křovinořez, třeba se vám doma v knihovně povalují poutavé knihy, které by si bez pochyb s chutí přečetl i někdo další, a vás by stejně mrzelo je vyhodit. Všechny tyhle věci se už dnes dají bez potíží půjčit. Bez potíží proto, protože existuje Pučmito. 

1. Poznáte výhody sdílené ekonomiky

Přívěsný vozík, víkendová chata nebo třeba šicí stroj-to všechno můžete lidem ze sousedství na stanovenou dobu propůjčit. Uživatel se zaregistruje, nahraje ku příkladu svou vrtačku do databáze a poté už jen vyčká, až se mu ozvou kutilové z okolí, kterým se výpůjčka vyplatí daleko více než koupě zcela nové. Až tak jednoduše to tady funguje. Za službu navíc získáte prostředky, za které můžete pořídit další nářadí, nebo jimi financovat běžnou údržbu.

2. Uděláte dobrý skutek

Jste domácí kutil tělem i duší a na své nářadí nedáte dopustit? Pravděpodobně máte ve sbírce i pár kousků, které se dají sehnat jen stěží a vynaložíte velké úsilí, aby vám ve skříni jen tak nerezivěly. Příležitostí k pravidelnému užívání je však pramálo, a tak přemýšlíte, jak pro ně najít nějaké využití. Právě proto vám přinášíme možnost kromě poptávaného předmětu dalším uživatelům nabídnout rovnou i svou pomoc. Přijedete s nářadím, uděláte vše potřebné a zase si jej spokojeně odvezete zpět. Nejen, že uděláte dobrý skutek, získáte o něco víc financí na potřebnou údržbu, ale také tím máte příležitost navázat nová přátelství.

3. Ušetříte peníze, čas i síly

Jen si to představte. Za domem vám leží halda dřeva, a to značí onen jediný víkend v roce, kdy jej potřebujete posekat a připravit na zimu. Kvůli pár hodinám práce se do kapsy pro finance na zbrusu novou pilu sahá těžko. Stejně tak se na takovou dřinu nelehko hledají síly i čas. I na tohle jsme v Pučmito mysleli a našli řešení v možnosti najít v nabídce nejen potřebný předmět ale také službu. Kdejaký řádný kutil si totiž své nářadí rád hýčká a bojí se jej dát z ruky. S trochou štěstí se tedy v databázi dá najít motorová pila s cenou zahrnující i majitelovu ochotu ji přivézt, pořezat hromadu dřeva a zase si ji odvézt. Takže za drobnou část ceny, kterou byste za normálních okolností vložili do nové pily, můžete mít mrknutím oka rovnou hotovo a volný čas strávit daleko příjemněji.

4. Poznáte nové lidi z okolí

Mimo výhody výše zmíněné má Pučmito ještě další super schopnost. Sbližuje lidi, vytváří komunity a nová přátelství. Společenství, kde jeden pro druhého není jen někdo odnaproti. Lidé se stávají sousedy platnými a nápomocnými. Stávají se pomocnou rukou při stavbě vypůjčeného zahradního stanu, potřebnými řidiči dodávky pro odvoz starého nábytku do sběrny a skvělými rádci při hledání kvalitní literatury v naší databázi.

5. Ochráníte přírodu

Ani matka příroda zde nepřichází zkrátka. S nadsázkou by se dokonce dalo říci: půjč si sekačku a zachráníš strom. Jak je to možné? Na výrobu nářadí, strojů a nástrojů je potřeba velké množství materiálu i energie, kterou je potřeba někde získat. Část zdrojů je navíc vyčerpatelná a nelze ji v budoucnu nahradit. Půjčí-li si sekačku 4 lidé, místo aby si ji každý zakoupil, zdroje na výrobu 4 sekaček se ušetří pro nás všechny a taktéž uhlíková stopa bude mnohem menší.

Tak co říkáte, stojí za to těch pár desítek sekund potřebných k registraci za ono nekonečné množství možností, ověřených tipů a recenzí a novým, nápomocným kontaktům?