Pučmito bojuje proti konzumu: od šroubováku po bagr

8.1.2018

Pučmito bojuje proti konzumu: od šroubováku po bagr

Jednoduché řešení nadbytku zboží v konzumní společnosti přináší projekt Pučmito. Myšlenka je prostá. Místo toho, abyste si kupovali stále nové věci, můžete zabrousit na web pucmito.cz a půjčit si je členů, kteří nechtějí hromadit věci v domě či bytě.

Modelová situace. Přivezli Vám dřevo na zimu a rozbila se Vám Vaše motorová pila?. Proč kupovat novou, která stojí několik tisíc? Když zajdete na portál pučmito.cz tak za pronájem motorové pily na víkend zaplatíte šes stovek. A nebo se chystáte s kamarády na víkend na hory a řešíte co budete dělat o dlouhých večerech? Za dvacet korun na den si můžete zapůjčit deskové hry a ušetříte tak několik stovek, které byste museli zaplatit za jejich zakoupení.

 

Pokud žijete v Praze, Hradci Králové, Pardubicích ale I dalších městech, máte možnost si půjčit cokoliv co na portálu naleznete. Nabídka se postupně rozšiřuje o další věci jako jsou přívěsné vozíky, různé sportovní vybavení, ale i mnohé drobné domácí spotřebiče a nářadí.

Náš projekt dává dohromady lidi, kteří mají stejné cítění. Nejprve se musíte stát členem, což je zdarma a pak si můžete půjčovat za nízké ceny, co vás napadne a je k dispozici.

Ještě více jsou ale vítáni členové, kteřé se chtějí aktivně připojit k našemu projektu a nabídnout své málo využívané věci. Mohou si tak nejen přivydělat, ale také získat nové přátele. Navíc každá vypůjčená věc pomáhá šetřit přírodu.

„Půjčovné všech věcí je odvozeno od jejich hodnoty a podle toho, jak jsou žádané,”. Přívěsný vozík je populární, a proto patří k nejdražším.

 

I když není půjčování věcí nic nového, trend sdílené ekonomiky je s nástupem mobilních technologií všudypřítomný. Do roku 2025 by mohl globálně mít hodnotu 335 miliard dolarů, což  odpovídá hodnotou současnému tradičnímu trhu s pronájmem věcí.