Časté dotazy

 Co vše lze pronajmout a na jak dlouhou dobu?

Pronajmout můžete prakticky cokoliv od drobného nářadí, přes sportovní vybavení až po chalupu nebo garáž. Délka pronájmu je závislá pouze na Vašem rozhodnutí, které nijak neomezujeme. Omezení se týká pouze explicitních a vulgárních nabídek, které jsou zakázány.

 Je tato služba i pro půjčovny?

V tuto chvíli se primárně soustředíme na fyzické osoby, tedy sousedy a “osoby jim blízké”. Nicméně do budoucna chystáme speciální účet i pro půjčovny s nevšedním zbožím,  poptávané našimi uživateli.

 Je služba bezpečná?

Ano, komunikace na portále odpovídá moderním metodám šifrování. Využíváme https protokol.

 Jak a kdy dostanu peníze za vypůjčenou věc?

Veškeré platby jsou uskutečněny mezi uživateli napřímo (tedy mezi sebou) při předání a přebírání zapůjčeného zboží, nikoliv přes portál PUČMITO.

 Co když k zapůjčení věci nedojde, dostanu peníze zpět?

Pokud nedojde k fyzickému předání inzerovaného zboží, tak nedojde ani k předání poplatku, takže o nic nepřijdete. Veškeré platby jsou realizovány mezi uživateli napřímo, dle jejich vzájemné dohody. Platba neprobíhá přes portal PUČMITO.

 Jak se můžu registrovat?

Pro samotné přihlášení  můžete využít tlačítko registrace přímo na portále www.pucmito.cz. Pro registraci můžete využít i pohodlnější a modernější způsob přes Váš Facebookový profil, popřípadě Google + a nebo Váš e-mail. Po úplném vyplnění registračních údajů a odeslání registrace přijde na Váš e-mail odkaz pro dokončení registrace a je to.

 Nepřišel mi registrační e-mail?

Pokud Vám nedorazil registrační e-mail do 5 minut od registrace, zkontrolujte prosím složku SPAM. Pokud se nenachází registrační e-mail ani v této složce, kontaktujte nás na e-mailu info@pucmito.cz a nebo nás kontaktujte přes naše facebookové stránky.

 Proč se registrovat?

Pouze registrovaný uživatel může využívat plnohodnotně služeb, který portál PUČMITO nabízí, tzn. může vkládat nabídku nebo naopak si věci vypůjčit.

 Co když zapomenu své heslo nebo mailovou adresu, kterou jsem registroval?

Pokud jste zapoměli přihlašovací heslo, tak klikněte na odkaz “Zapoměli jste heslo”, kde najdete políčko Váš e-mail a obratem zašleme odkaz na změnu hesla. Pokud zapomenete Váši e-mailovou adresu, o pomoc můžete požádat přímo nás.

 Proč mít placené členství?

S placeným členstvím získáte další výhody jako jsou např. větší počet vložených nabídek, předvyplněné právní dokumenty, které jsou připravené pro samotné uživatele, možnost nabídnout věci s vyšší cenovou hodnotou než 500 Kč/den,  popřípadě můžete nabídnout i Vaši práci, atd.

 Co znamená částka za práci?

Nabízenou věc můžete zapůjčit i s Vaší prací. Částka za práci tedy znamená, že kromě ceny za zapůjčenou věc, můžete nabídnout i svůj pracovní čas a přivydělat si tak více peněz, než jen za zapůjčení nabízeného zboží.  Na trhu je mnoho lidí, kteří hledají např. vrtačku, ale i spousta těch, kteří s vrtačkou neumí zacházet a jsou ochotni si připlatit za vykonanou práci.

 Jak aktivovat produkt k opětovnému zapůjčení? 

Jakmile se Vám zapůjčený produkt vrátí a budete jej chtít znovu zapůjčit, tak přejděte do sekce Moje produkty  a vybraný produkt aktivujte pomocí tlačítka . Tímto krokem bude produkt opět možné zapůjčit. 

 Proč mám vyplnit všechny údaje o mé osobě? 

Vyplněné údaje Vám ušetří čas při přípravě smlouvy o zápůjčce. Tato data jsou automaticky vkládána do smlouvy, která Vás chrání při probíhající výpůjčce a proto je vhodné mít tato data správná a úplná. Jako poděkování za vyplněné údaje od nás obdržíte 50 Pučmíků, které můžete použít na zvýraznění Vašeho produktu, který nabízíte k zapůjčení.